Тімоті Снайдер, Марсі Шор і Джейсон Стенлі залишають Єльський університет

Професори Єльського університету – історики Тімоті Снайдер і Марсі Шор, а також філософ Джейсон Стенлі – оголосили, що з осені 2025 року розпочнуть викладання в Університеті Торонто.

Про це повідомляє сайт Yale Daily News. 

Причиною переїзду, за словами самих науковців, є загрози академічній свободі та політичний тиск з боку адміністрації Дональда Трампа.

На сайті Школи міжнародних відносин та публічної політики імені Манка Університету Торонто в Канаді зазначено, що Тімоті Снайдер очолив  напрямок "Сучасна європейська історія". Сам історик поки не коментував свій перехід в Університет Торонто.

Тімоті Снайдер є фахівцем з історії Східної Європи ХХ століття. Він автор популярного в Єльському університеті курсу "Становлення сучасної України" та загальної концепції проєкту "Українська історія: глобальна ініціатива".

Марсі Шор – історикиня, дослідниця історії Східної Європи, професорка інтелектуальної історії, авторка книги "Українська ніч. Історія революції зблизька".

Джейсон Стенлі – американський філософ, автор книг "Мовна політика", "Як діє пропаганда" та "Як діє фашизм". У 2024 році приїхав в Україну, щоб викладати в Київській школі економіки.

 
Тімоті Снайдер 

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.