АНОНС: У Чехії відбудуться публічні лекції Олександра Зінченка

У рамках "Тижня української історіі в Празі" історик і журналіст Олександр Зінченко проведе 5 публічних лекцій.

Про це повідомив Олександр Зінченко на своїй сторінці у Фейсбук.

З 28 березня до 1 квітня у рамках "Тижня української історіі в Празі" заплановано 5 публічних лекцій історика і журналіста Олександра Зінченка, автора книги "Як українці зруйнували імперію зла".

"Від завтра - в Празі говоримо про те, як українці зруйнували Імперію Зла і що робити, коли ця потвора вилізла з труни і намагається робити вигляд, що воно не зомбі. А ще - про помилки минулого (наші і не тільки наші). Наприклад, чому президент США Джордж Буш не скористався історичним шансом на ядерне роззброєння Росії?", - написав Олександр Зінченко.

У книзі "Як українці зруйнували імперію зла" автор поденно відтворює події 1991 року. Наводить ще донедавна секретні архівні документи ЦРУ і КДБ. Уперше зіставляє спогади учасників і свідків здобуття Україною незалежності: політиків, істориків, письменників. І відповідає на запитання, хто насправді зруйнував імперію зла.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.