У Полтаві презентували книгу "Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди"

З нагоди 386-ої річниці від дня народження Івана Мазепи, у Полтаві презентували книгу-брошуру "Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди", яка є спільним проєктом Державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви" та Українського інституту національної пам’яті.

Про це інформує Полтавський офіс Українського інституту національної пам'яті.

Ця книга – результат опрацювання упорядниками багатьох історичних джерел та досліджень і спростовує 10 найпоширеніших міфів про Полтавську битву та Івана Мазепу. 

"Попри те, що нас від часів Гетьманщини відділяють майже 4 століття, його ім'я залишається об'єктом міфів та маніпуляцій російсько-імперської пропаганди. Щоразу, коли російським імперцям був потрібен символ великої мілітарної перемоги – Полтавська битва обростала новими міфами, сенсами та урочистими святкуваннями чергових річниць. Метою створення комплексного міфу про перемогу московського царя Петра І у битві під Полтавою було очорнити український рух і його прагнення до незалежності. Російська пропаганда подавала участь гетьмана Івана Мазепи та його прихильників у Великій Північній війні як внутрішню боротьбу в Російській імперії. І будь-які спроби інакше тлумачити Полтавську битву вважалися зрадою" , – зазначила виконувачка обов'язків голови Українського інституту національної пам'яті Юлія Гнатюк.

Представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області, менеджер проєкту Олег Пустовгар розповів про майбутні перспективи масштабування виставки: "Проєкт "Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru-пропаганди" має три складові - це банерна виставка, яку презентовано музейникам та громадськості Полтавщини 17 березня 2021 року. До речі, ми цьогоріч співпрацюємо з міською владою Полтави щодо масштабування виставки до рівня вуличної задля експонування у центрі Полтави, у Корпусному парку. По друге, це 30-хвилинне просвітницьке відео. По-третє, це брошура, яку сьогодні презентуємо і передаємо до усіх шкіл та бібліотек Полтавської міської громади".

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР