IN MEMORIAM: Помер перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін

У віці 92 років помер Вітольд Фокін, перший прем'єр-міністр незалежної України.

Про це сповістила онучка Марія Фокіна.

Вітольд Фокін народився 25 жовтня 1932 року в селі Новомиколаївка тодішньої Дніпропетровської області (нині Запорізька область). Закінчив у 1954 році гірничій факультет Дніпропетровського гірничого інститут. Відразу після закінчення інституту отримав призначення на шахти Луганщини. 

У 1971 році почав працювати в Державному плановому комітеті. 23 жовтня 1990 року на Вітольда Фокіна було покладено виконання обов'язків голови Ради Міністрів України. З 24 листопада 1991 року по 1 жовтня 1992 року був прем'єр-міністром України. 

8 грудня 1991 року разом із президентом України Леонідом Кравчуком від імені України підписав Біловезькі угоди про ліквідацію СРСР.

З 1993 року обійняв посаду наукового співробітника Інституту світової економіки та міжнародних відносин, також був президентом Міжнародного Фонду гуманітарних і економічних зв'язків України з РФ, членом Вищої економічної Ради при Президенті України (1997—2001). 

 

Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР