Англійська мова стала офіційною у США

Президент США Дональд Трамп підписав указ про визначення англійської як офіційної мови Сполучених Штатів.

Відповідний документ опубліковано на сайті Білого дому.

"Для сприяння єдності, культивування спільної американської культури для всіх громадян, забезпечення узгодженості в діяльності уряду та створення шляху до громадянської активності в інтересах Америки, щоб федеральний уряд призначив одну — і тільки одну — офіційну мову. Встановлення англійської мови як офіційної не тільки спростить спілкування, але й зміцнить спільні національні цінності та створить більш згуртоване та ефективне суспільство. Відповідно, цей наказ визначає англійську як офіційну мову Сполучених Штатів", - йдеться в тексті указу від 1 березня.

В документі відзначається, що "політика заохочення вивчення та прийняття нашої національної мови зробить Сполучені Штати спільним домом і дасть змогу новим громадянам досягти американської мрії".

Також указом скасовується наказ від 2000 року про покращення доступу до послуг для осіб з обмеженим знанням англійської мови.

За свою майже 250-річну історію США ніколи не мали офіційної мови на федеральному рівні. Водночас понад 30 штатів мають закони, де закріплений статус англійської як мови штату.

 

Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР