У США опублікували засекречені документи про вбивство Кеннеді

Національний архів США опублікував понад 80 000 сторінок матеріалів, пов’язані з убивством колишнього президента Джона Кеннеді в 1963 році.

Про це пише Reuters, передає УНІАН.

Наприкінці листопада 2024 року, після перемоги на виборах, Дональд Трамп повторив передвиборчу обіцянку опублікувати останні документи, пов'язані зі вбивством Джона Кеннеді. Цифрові документи включають, зокрема, PDF-файли раніше засекречених записів. З ними можна ознайомитись на сайті Національного архіву США.

Багато документів відображають роботу слідчих, з них можна "дізнатися більше про час перебування вбивці Лі Харві Освальда в Радянському Союзі та відстежити його пересування протягом місяців, що передували вбивству Кеннеді в Далласі 22 листопада 1963 року".

35-й президент США Джон Фіцджеральд Кеннеді був застрелений під час візиту в Даллас, штат Техас, 22 листопада 1963 року. Американське розслідування 1964 року, яке вела офіційна комісія, встановило, що Кеннеді був убитий американським громадянином Лі Гарві Освальдом, який раніше жив у Радянському Союзі, і що він діяв самостійно. Освальд був убитий у поліцейському управлінні Далласа через два дні після арешту. Вбивство президента Кеннеді досі викликає багато спекуляцій.

 
Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР