Пентагон видалив веб-сторінку про солдата-індіанця, який підняв прапор на Іодзімі

Пентагон вилучив зі свого сайту сторінку, присвячену рядовому Айрі Хейзу, одному з шести морських піхотинців, які встановили прапор США на острові Іодзімі в 1945 році.

На це звернуло видання The Washington Post, пише "Аргумент".

Військове відомство видаляє веб-сторінки в рамках згортання програм, пов'язаних із політикою різноманітності, рівності та інклюзивності (DEI). Айра Хейз — індіанець племені піма, і, як зазначає WP, Пентагон також видалив "багато інших" матеріалів, присвячених військовослужбовцям з-поміж корінних американців та інших меншин.

Серед видалених — статті про шифрувальників навахо (група індіанців племені навахо, які в роки Другої світової війни працювали в американській армії радистами), які відіграли вирішальну роль у перемозі США на Іодзімі і на всьому тихоокеанському театрі військових дій Другої світової війни, а також окрузі Аппоматтокс наприкінці Громадянської війни. The Guardian писала, що також видалена веб-сторінка про афроамериканського генерал-майора Чарльза Кальвіна Роджерса, ветерана В'єтнамської війни.

DEI — комплекс заходів, спрямованих на досягнення рівноправності історично не представлених та пригноблених соціальних груп у різних сферах життя, ця програма активно просувалася за президента США Джо Байдена. Дональд Трамп, який змінив його, в перший день перебування на посаді, підписав у тому числі указ про "припинення радикальних і марнотратних державних програм і преференцій" DEI.

Про історію фотографії "Прапор над Іодзімою" читайте у матеріалі.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР