АНОНС: Презентація книги Томаша Вісліча "Любощі. Шлюб та сексуальне життя селян Речі Посполитої XVII–XVIII століть"

У Львові та Києві польський історик Томаш Вісліч презентує книгу "Любощі. Шлюб та сексуальне життя селян Речі Посполитої XVII–XVIII століть", яка вийшла друком у видавництві "Локальна історія".

"Любощі" — унікальна спроба реконструкції інтимного світу селян Речі Посполитої на тлі ранньомодерної Європи. Ґрунтуючись на доробку світової та польської історіографії, опрацювавши сотні судових справ сільських судів, значна частина яких походить із русько-польського прикордоння, Томаш Вісліч відтворив життя пересічних селян XVII–XVIII століть і показав їхнє приватне життя, що завжди перебувало в тіні великих історичних наративів та привілейованих верств суспільства.

У книжці докладно описано дошлюбні стосунки, шлюб, позашлюбні зв'язки посполитих, їхні уявлення про тілесність і мораль, індивідуальний досвід, а також їхнє співіснування з усталеними релігійними та суспільними нормами.

Книжку видано у видавництві "Локальна історія" за підтримки Польського Інституту у Києві наприкінці 2024 року у перекладі Олексія Вінниченка.

Томаш Вісліч — польський дослідник ранньомодерної історії, історіографії та методології історичних досліджень, доктор габілітований, професор в Інституті історії імені Тадеуша Мантойффеля Польської академії наук.

У Львові презентація відбудеться 18 березня (вівторок) о 18:30

Місце зустрічі: "Копальня кави" (вул. площа Ринок, 10)

У Києві презентація відбудеться 20 березня (четвер) о 19:00

Місце зустрічі: "Книгарня"Є"" (вул. М.Лисенка, 3)

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР