В Україні створили веб-сайт з фотоархівом Леґіону Українських Січових Стрільців

Архів фотографій Леґіону Українських Січових Стрільців створено на основі оцифрованих зображень з оригінальних фотонегативів на склі (кліше), що зберігаються в архівах Українського Музею та Бібліотеки у Стемфорді і Науковому Товаристві ім. Шевченка в Америці.

Про це повідомив ініціатор створення сайту, член НТШ, кандидат економічних наук Василь Лопух.

"Розпочинаючи роботу на створенням веб-сайту думав, що це буде статичний сайт з фотографіями нашого війська і більше не доведеться там щось доробляти. Багато фотографій відомі. Є багато публікацій про УСС. Проте, мало хто знає, що в США зберігаються кілька тисяч оригінальних кліше учасників бойових дій у складі УСС. Не знаю, чи є ще якийсь ресурс, де б фотографії з ориґінальних кліше, періоду 1-ї Світової війни, були зібрані та систематизовані в такій кількості в одному місці", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Василь Лопух.

На веб-сайті в розділі КОЛЕКЦІЇ є дві Ґалереї: "Альбом уніформ М. Битинського" (151 зображення), з архівного фонду УМБ, і "УВАН – Михайло Гайворонський" (503 зображення), з архівного фонду Української Вільної Академії Наук у США (УВАН).

Розділ "Фото архів УСС" складається з кількох тематичних підрозділів і ґалерей, зокрема: "Роки", "Реґіони бойових дій", "Авторські фотографії", фотографії "Без інформацій".

Фотографії двох колекцій, які мали будь-які інформації, згруповано і викладено у відповідних тематичних розділах. Окрім того, у профілі кожного зображення подано таку інформацію: реєстраційний індекс кожного файлу, місце зберігання і всі доступні "ключові слова". Ця інформація дасть змогу робити пошук за роками, місцем бойових дій, прізвищем фотографа, прізвищами осіб, зображених на фотографіях (якщо були такі дані).

Кількість місцевостей, де відбувалися бойові дії, або місця де зроблено фотографію, загалом сягає майже 200 назв. Для зручности, усі фотографії згруповано в Ґалереях за областями. Окрім того є окремі Ґалереї: "Київ", "Одеса", "Карпати", "Австрія".

Доступ до веб-сайту з фотоархівом Леґіону Українських Січових Стрільців буде відкрито 15 березня о 10:00.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР