АНОНС: Відкриття виставки "Корифеї української культури у Китаєві"

14 березня в Меморіальному будинку Лесі Українки у Києві відбудеться відкриття виставки "Корифеї української культури у Китаєві".

Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

Проєкт познайомить відвідувачів із видатними українськими діячами, для яких Китаїв, що на Київщині, став джерелом натхнення та місцем творчого усамітнення.

Експозиція, створена у співпраці з Громадською ініціативою "Захистимо Китаїв", представить унікальні архівні матеріали, зокрема документи та світлини Михайла Драгоманова, Миколи Лисенка, Олени Пчілки, Людмили Старицької-Черняхівської, Миколи Зерова, Панаса Саксаганського та інших корифеїв. Відвідувачі зможуть дізнатися про їхнє життя в Китаєві та вплив цього місця на творчість.

Коли: 14 березня о 17:00 

Де: Меморіальний будинок Лесі Українки (м. Київ, вул. Саксаганського, 97).

Вхід на відкриття виставки вільний. 

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР