У Львові відновили пошкоджену внаслідок обстрілів половецьку бабу з кургану Сторожова могила

Відновлену тисячолітню кам’яну статую встановили біля Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Про це повідомила Великоновосілківська селищна військова адміністрація.

"Ця давня скульптура, яка мала ритуальне значення, була пошкоджена внаслідок ворожих обстрілів. Завдяки зусиллям волонтерів та воїнів ЗСУ вдалося врятувати понад 200 уламків статуї", — йдеться у повідомленні адміністрації.

Скульптори Сергій Якунін, Олекса Фурдіяк та Олег Капустяк, працюючи в майстернях Львова, безоплатно здійснили відновлення пам'ятки. До роботи долучився також реставратор Тарас Олещук, який виготовив металеві кріплення для фіксації елементів.

"Процес реконструкції включав збирання трьох великих уламків торса, вклеювання голови та рук, а також відтворення дрібних деталей зі знайдених цементних фрагментів. Понад 40 шматків скульптури було використано для формування її спини", — зазначили в селищній адміністрації.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.