У Львові відновили пошкоджену внаслідок обстрілів половецьку бабу з кургану Сторожова могила

Відновлену тисячолітню кам’яну статую встановили біля Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Про це повідомила Великоновосілківська селищна військова адміністрація.

"Ця давня скульптура, яка мала ритуальне значення, була пошкоджена внаслідок ворожих обстрілів. Завдяки зусиллям волонтерів та воїнів ЗСУ вдалося врятувати понад 200 уламків статуї", — йдеться у повідомленні адміністрації.

Скульптори Сергій Якунін, Олекса Фурдіяк та Олег Капустяк, працюючи в майстернях Львова, безоплатно здійснили відновлення пам'ятки. До роботи долучився також реставратор Тарас Олещук, який виготовив металеві кріплення для фіксації елементів.

"Процес реконструкції включав збирання трьох великих уламків торса, вклеювання голови та рук, а також відтворення дрібних деталей зі знайдених цементних фрагментів. Понад 40 шматків скульптури було використано для формування її спини", — зазначили в селищній адміністрації.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР