Пластуни оголосили збір на продовження оренд могил Героїв України в Австрії

Представники українського скаутського осередку ПЛАСТ в Австрії (PLAST Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich) оголосили збір на продовження оренд могил Героїв України у Австрії.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці організації "Врятуй могилу Героя".

Загальна вартість оренд на 5 років становить 1140,74 Євро, зокрема:

Грац, місцевий цвинтар Св. Петра

  • Григір Жирук (1894-1966), четар Галицької Армії, правник, громадський діяч на Буковині, акстивний член української громади у Граці

Вартість оренди на 5 років - 222,22 Євро

  • Олекса Гарасимів (1889-1966), старшина Галичької Армії, правник, брат відомих військових діячів, правник, акстивний член української громади у Граці

Вартість оренди на 5 років - 222,22 Євро

Інзбрук, цвинтар Вілтен

  • Захар Бондаренко (1887-1957), слобожанець, член СВУ, жертва більшовицьких репресій, пережив Голодомор, активний діяч української громади у Тіролю, член Ліги Українських Політвязнів.

Вартість оренди на 5 років - 316,30 Євро

Куфштайн, міський цвинтар

  • Іван Сенюк, (1887-1952) військовий Галицької Армії.

Вартість оренди на 5 років - 190 Євро

  • Іван Ізвощик, (1900-1975), сотник Кінного Лубенського полку О.К.Д. Армії УНР, лицар Залізного хреста та Хреста Симона Петлюри, здобув перемогу над більшовиками під Бурштином, інжинер фотограф, активний член української громади у Тіролі, близький друг Романа Дашкевича у Куфштайні.

Вартість оренди на 5 років - 190 Євро

Пожертви просять надсилати на рахунок пластового проєкту "Врятуй могилу Героя":

PLAST - Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich

IBAN: AT982011184161731501

Verwendungszweck: Rettet das Heldengrab

 

Порушення конспірації. Як почалася історія ОУН

О пів на першу ночі з 2 на 3 лютого 1929 року у готелі на віденській Кантштрассе було прийняте рішення, з якого почалося все в цій історії. Рішення було прийнято одноголосно. Це була таємна зустріч однодумців.

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.