Оголошено офіційні результати Всеукраїнського рейтингу "Книжка року'2024"

У номінації "Минувшина" книга історика, журналіста та співзасновника "Історичної правди" Олександра Зінченка "Як українці зруйнували імперію зла".

Результати Всеукраїнського рейтингу "Книжка року'2024" опублікували у виданні "Україна молода".

Рейтинг "Книжка року" оцінює всі сегменти книжкового ринку, окрім підручників. Весь репертуар поділено на сім тематичних номінацій, кожна з яких має від 2 до 4 підномінацій, котрі конкретизують напрямки. Торік за всіма категоріями оцінювалося понад 900 видань (на третину більше, ніж попереднього року). Опрацьовано 56 експертних анкет.

Лавреатами стали книжки 20 видавництв. Чотири з них — уперше: київські "Арій", Ukraїner, Creative Publishing та "Локальна історія". У двох підномінаціях здобулися на перемогу новинки "Брайт Букс", "Видавництва Старого Лева", "Духу і Літери" та "Фабули". Тричі лавреатами сезону-2024 стали книжки "Критики" і "Нашого Формату". Найбільше — 4 дипломи за перші місця — у видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". 

У номінації "Минувшина" до Всеукраїнського рейтингу увійшла книга історика, журналіста та співзасновника "Історичної правди" Олександра Зінченка "Як українці зруйнували імперію зла", яка вийшла друком у видавництві "Віват". 

Також відзначили "Український Мультифронтир. Нова схема історії України" видавництва "Фабула" і "Новітню історію України" Станіслава Кульчицького, що побачила світ у видавництві "Арій".

У підномінації "Біографії/мемуари" обрали книгу "Сила опору. Українці в радянських таборах" від видавництва "Локальна історія".

З результатами Всеукраїнського рейтингу "Книжка року'2024" можна ознайомитися за посиланням

Упродовж 26 років лавреатами рейтингу ставали 148 видавництв. Незмінний лідер — видавництво Івана Малковича (53 нагороди). На другому місці в загальному заліку — "Темпора" (42 відзнаки). Крайнього сезону до десятки кращих увійшов "Родовід" (15 перемог).

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР