Кандидат у президенти Польщі у Львові записав провокативне відео на фоні пам'ятника Бандері

Кандидат у президенти Польщі від коаліції "Конфедерація" Славомір Менцен у річницю повномасштабного російського вторгнення відвідав Львів, де записав провокативне відео на фоні пам'ятника Степану Бандері.

Це відео Славомір Менцен опублікував у соцмережі Х.

"Бандера - це терорист, який за часів Другої Речі Посполитої був засуджений польським судом до смертної кари за вбивства поляків. Потім він заснував Організацію українських націоналістів, яка несе відповідальність за різанину на Волині. Люди цього чоловіка вбили 100 тисяч поляків", - заявив Славомір Менцен, додавши, що Україна має якомога швидше покінчити "з культом Бандери".

Менцен прибув до Львова разом з депутаткою Європарламенту від "Конфедерації" Анною Брилкою, яка нещодавно заявила, що Польща мала би отримати від України "гарантію повернення" наданої їй допомоги. "Це (пам'ятник Бандері в Україні. - Ред.) - це те саме, якби у Німеччині будували пам'ятники Гітлеру", - додала Анна Брилка

На такі дії польських політиків різко відреагував мер Львова Андрій Садовий: "Проросійському політику з польським паспортом Славоміру Менцену варто проявити хоробрість і записати відео біля Донецької стели. Може поїхати на фронт і поділитися своїми думками, зокрема з польськими добровольцями. Треба перевірити чи йому взагалі дозволено в'їзд в Україну", - написав Андрій Садовий у соціальній мережі Х. 

У відповідь на це Менцен заявив, він "поляк і поїхав до гарного та культурно польського міста Львова, якому колись росіяни завдали багато шкоди". "Там я побачив пам'ятник Бандері, культ бандерівських злочинців на чолі з Шухевичем. Вам має бути соромно, що в такому чудовому місті ви погоджуєтеся на культ геноцидів, злочинців і вбивць моїх співвітчизників", - зазначив польський політик.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.