АНОНС: У Києві відбудеться виставка старовинних світлин Криму

У Києві 25 лютого у Кримському домі відбудеться відкриття фотовиставки старовинних світлин Криму YILLAR VE YOLLAR. Більшість світлин датована періодом між 1900 та 1925 роками.

Про це повідомляє Крим-SOS.

Зазначається, що виставка YILLAR VE YOLLAR допоможе відновити історичну пам'ять, демонструючи справжній Крим початку ХХ століття та формуючи правдивий образ півострова на противагу спотвореному пропагандою.

"Я хочу, щоб на деякий час гостям виставки здалося, ніби часовий бар'єр стертий. Щоб ми разом пройшлися знайомими дорогами; вдихнули глибше, відчувши рідне повітря; уявили, як виглядало життя людей тих часів, що їх робило щасливими, що турбувало", — зізнається авторка ідеї фотовиставки Тєнзілє Топалова.

Організатори виставки наголосили, що мотивації, закладені у проєкт, – не лише про колективну пам'ять, а й про особисті історії, зокрема тугу за домом та намагання зберегти зв'язок із рідною землею.

"11 років тому для мене почався шлях з Криму – важкий, небажаний, незапланований виїзд на материкову частину України через російську окупацію півострова. Залишаючи частинку серця в Ялті, я забрала з собою фотографії, щоб ілюструвати свої спомини про невеличку частинку життя цієї благословенної землі. Але ось вже 11 років я йду іншим шляхом – шляхом повернення в Крим. І сьогодні на цьому шляху, споглядаючи виставку YILLAR VE YOLLAR, я відчуваю дух, історію і життя нашого півострова та планую повернення додому…", – поділилася враженнями співкоординаторка ГО "КримСОС" Міла Шевченко.

Вхід на фотовиставку YILLAR VE YOLLAR вільний.

Під час відкриття виставки усі бажаючі зможуть долучитися до акції "Листи до вільного Криму" та написати лист кримським політв'язням.

Подію організовано ГО "Крим-SOS" за підтримки медіаініціативи Crimea Daily та команди Кримського дому.

Коли: 25 лютого о 17:30

Де: Кримський дім, Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9

 

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.