АНОНС: У Києві відбудеться виставка старовинних світлин Криму

У Києві 25 лютого у Кримському домі відбудеться відкриття фотовиставки старовинних світлин Криму YILLAR VE YOLLAR. Більшість світлин датована періодом між 1900 та 1925 роками.

Про це повідомляє Крим-SOS.

Зазначається, що виставка YILLAR VE YOLLAR допоможе відновити історичну пам'ять, демонструючи справжній Крим початку ХХ століття та формуючи правдивий образ півострова на противагу спотвореному пропагандою.

"Я хочу, щоб на деякий час гостям виставки здалося, ніби часовий бар'єр стертий. Щоб ми разом пройшлися знайомими дорогами; вдихнули глибше, відчувши рідне повітря; уявили, як виглядало життя людей тих часів, що їх робило щасливими, що турбувало", — зізнається авторка ідеї фотовиставки Тєнзілє Топалова.

Організатори виставки наголосили, що мотивації, закладені у проєкт, – не лише про колективну пам'ять, а й про особисті історії, зокрема тугу за домом та намагання зберегти зв'язок із рідною землею.

"11 років тому для мене почався шлях з Криму – важкий, небажаний, незапланований виїзд на материкову частину України через російську окупацію півострова. Залишаючи частинку серця в Ялті, я забрала з собою фотографії, щоб ілюструвати свої спомини про невеличку частинку життя цієї благословенної землі. Але ось вже 11 років я йду іншим шляхом – шляхом повернення в Крим. І сьогодні на цьому шляху, споглядаючи виставку YILLAR VE YOLLAR, я відчуваю дух, історію і життя нашого півострова та планую повернення додому…", – поділилася враженнями співкоординаторка ГО "КримСОС" Міла Шевченко.

Вхід на фотовиставку YILLAR VE YOLLAR вільний.

Під час відкриття виставки усі бажаючі зможуть долучитися до акції "Листи до вільного Криму" та написати лист кримським політв'язням.

Подію організовано ГО "Крим-SOS" за підтримки медіаініціативи Crimea Daily та команди Кримського дому.

Коли: 25 лютого о 17:30

Де: Кримський дім, Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.