АНОНС: Презентація книжки "Запах суниць: Патріарх Йосиф Сліпий у спогадах і документах"

17 лютого, в 133-тю річницю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, у Львові відбудеться презентація книги внучатої племінниці Патріарха Йосифа Люби-Ольги Двуліт "Запах суниць: Патріарх Йосиф Сліпий у спогадах і документах".

Про це інформує Центр Шептицького.

Книжка "Запах суниць" — це спогад, що переносить читача на кілька десятиліть назад, щоби збагнути велич і гарт духа ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого. Її написано на основі особистих спогадів, матеріалів сімейного архіву та документів Галузевого державного архіву КДБ.

Книга відкриває унікальний погляд на його епоху через призму особистих спогадів, документів і фотографій. Вона вмістила у собі не лише спогади авторки та особисте листування, але й чимало цікавої інформації з архівів, цитат Йосифа Сліпого та понад 1200 різних ілюстрацій та допомагає сприймати текст повніше і яскравіше.

Видання складається із шести розділів та містить на своїх сторінках 109 цитат Патріарха, які сьогодні залишаються надзвичайно актуальними.

Коли: 17 лютого о 17:00

Де: м. Львів, Український католицький університет UCuniversity, Центр Шептицького, Паркова аудиторія (127).

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.