Директоркою центру сучасного мистецтва у Варшаві стане українська кураторка Анна Лазар

Новою директоркою Центру сучасного мистецтва "Замок Уяздовський у Варшаві" стане кураторка, письменниця та перекладачка Анна Лазар. Протягом тривалого часу вона працювала у Польському інституті в Києві, а нині є однією з кураторок виставки "Р.Е.П. Історія" у Національному художньому музеї (NAMU).

Про це повідомили у Міністерстві культури та національної спадщини Польщі, пише Суспільне.

На відкритий конкурс на посаду директора чи директорки центру сучасного мистецтва у Варшаві загалом подалося 11 осіб, 10 з яких виконали формальні умови. Рішенням конкурсної комісії обрали саме Анну Лазар.

Обґрунтовуючи свій вибір, там зазначили, що саме вона "продемонструвала добре знання поточної ситуації та історичного розвитку інституції", а її програмна концепція гарантує реалізацію усіх цілей центру, а також розвиток і збагачення його колекції.

Вибір конкурсної комісії затвердила міністерка культури і національної спадщини Ганна Врублевська.

Центр сучасного мистецтва "Замок Уяздовський" — культурна інституція, заснована у 1985 році, розташована в будівлі замку Уяздовського, варшавської резиденції польського короля Августа II. Центр займається створенням, експонуванням та документуванням сучасного польського та закордонного мистецтва.

Анна Лазар — кураторка, письменниця, перекладачка. Вона була кураторкою програми міжнародної мистецької співпраці Wolne Słowo в межах проєкту "Місто літератури Гданськ" (2022–2024). Також працювала заступницею директора та в. о. директорки Польського інституту в Києві (2008–2014) та кураторкою Музею мистецтв у Лодзі (2021–2022).

Наразі вона також є членкинею Жіночого архіву Інституту літературних досліджень Польської академії наук (IBL PAN) та польської секції Міжнародної асоціації мистецтвознавців (AICA).

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР