КМДА підтримала повернення вулиці Лаврській історичної назви – на честь Івана Мазепи

Комісія з питань найменувань Київської міськради підтримала петицію щодо повернення вулиці Лаврській ім'я гетьмана Івана Мазепи.

Про це повідомив історик, народний депутат України Володимир В'ятрович.

"Крига скресла! Сьогодні комісія з найменувань при Київському міському голові дала старт процесу повернення вулиці Лаврській імені Івана Мазепи. Ідеться про те, щоб скасувати нарешті ганебне рішення про перейменування більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську, ухвалене в 2010 році на вимогу Януковича і очільника нині забороненої в Україні РПЦ Владіміра Гундяєва", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Володимир В'ятрович.

25 народних депутатів звернулися з відповідним закликом до Віталія Кличка і закликали підтримати петицію №11649, яка ще два роки тому зібрала необхідну кількість підписів. 8 із 12 членів комісії підтримали цю ініціативу.

Це означає, що на розгляд киян виноситься пропозиція повернути вулиці Лаврській від площі Слави до вулиці Добровольчих батальйонів ім'я Івана Мазепи, а решті цієї вулиці (від Добровольчих батальйонів до Наводницької площі) повернути історичну назву Новонаводницька.

Після громадського обговорення рішення буде винесено на розгляд Київради.

 

Спілка Української Молоді. Як 100 років тому у Києві було створено, а потім знищено студентське підпілля

СУМ заявив про себе в травні 1926-го. В Парижі загинув Симон Петлюра і юнаки вирішили про це розголосити. Ввечері 30 травня в Софійському Соборі відправляли панахиду на пошану 10-ліття смерті Івана Франка. Микола роздрукував близько 100 листівок, розміром 5 х 15 см, зі словами: "Люди, Укранці! Знову пролилася невинна кров кращого сина України. Доки-ж терпіти. Схаменіться, будьте люди...". На кінець відправи Павлушков, Матушевський та Бобир кинули з хорів листівки у натовп.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.