КМДА підтримала повернення вулиці Лаврській історичної назви – на честь Івана Мазепи

Комісія з питань найменувань Київської міськради підтримала петицію щодо повернення вулиці Лаврській ім'я гетьмана Івана Мазепи.

Про це повідомив історик, народний депутат України Володимир В'ятрович.

"Крига скресла! Сьогодні комісія з найменувань при Київському міському голові дала старт процесу повернення вулиці Лаврській імені Івана Мазепи. Ідеться про те, щоб скасувати нарешті ганебне рішення про перейменування більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську, ухвалене в 2010 році на вимогу Януковича і очільника нині забороненої в Україні РПЦ Владіміра Гундяєва", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Володимир В'ятрович.

25 народних депутатів звернулися з відповідним закликом до Віталія Кличка і закликали підтримати петицію №11649, яка ще два роки тому зібрала необхідну кількість підписів. 8 із 12 членів комісії підтримали цю ініціативу.

Це означає, що на розгляд киян виноситься пропозиція повернути вулиці Лаврській від площі Слави до вулиці Добровольчих батальйонів ім'я Івана Мазепи, а решті цієї вулиці (від Добровольчих батальйонів до Наводницької площі) повернути історичну назву Новонаводницька.

Після громадського обговорення рішення буде винесено на розгляд Київради.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР