АНОНС: Цикл лекцій "Реабілітація військових на археологічних розкопках у Європі"

ВГО "Спілка археологів України" у лютому запрошує на цикл лекцій “Реабілітація військових на археологічних розкопках у Європі”.

Про це інформує Спілка археологів України.

Онлайн-лекторій проходитиме в рамках нового міжнародного проєкту "AMPHORA-Україна" та презентуватиме унікальний досвід і напрацювання фахівців із Великої Британії та України.

Програма:

Лекція 1: 7 лютого 18:00

Dr Richard Osgood, старший археолог, керівник археологічних розкопок із залученням ветеранів, Міністерство Оборони Великої Британії

"Розбиті горщики, врятовані життя: археологічна операція "Соловей" у Великій Британії" / "Broken Pots, Mending Lives; The Archaeology of Operation Nightingale in UK"

Лекції 2, 3: 14 лютого 18:00

Dr Сергій Тараненко, начальник науково-дослідного відділу археології Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", один із організаторів та учасник програми "Духовне відновлення культурою".

"Відділ археології в програмі реабілітації військових НЗ "Києво-Печерська лавра" "Духовне відновлення культурою" в 2023-2024 рр."

Олександра Корвін-Піотровська, психолог, ветеранка.

"Психологічні тренінги в археологічних експедиціях: підтримка військових через самоконтроль і пріоритети".

Лекція 4: 21 лютого 18:00

Dr Karen Burnell, авторка методичного посібника по реабілітації на розкопках "AMPHORA: its development and implementation", Університет Саутгемптон Солент, Велика Британія.

Лекція 5: 28 лютого 18:00

Dr Paul Everill, співавтор методичного посібника по реабілітації на розкопках "AMPHORA: its development and implementation", Університет Вінчестера, Велика Британія.

"Програми для ветеранів Великої Британії та польова робота в Сакартвело"

Лекції за участі британських колег проходитимуть із синхронним перекладом з англійської на українську, перекладач – Марк Тараненко, студент коледжу College Gwent, Newport Campus. Посилання із доступом на Zoom-конференцію буде надіслано напередодні всім зареєстрованим учасникам та учасницям.

Реєстрація за посиланням.

Міжнародний проєкт "AMPHORA-Україна" започаткований ВГО "Спілка Археологів України" у співпраці із британськими колегами у грудні 2024 року. Місія – сприяти реабілітації та реінтеграції військових та членів їх сімей через залучення до археологічних досліджень та пізнання культурної спадщини. Проєкт передбачає три етапи реалізації. Циклом лекцій ініціюємо перший етап - теоретичний.

Команда проєкту:

к.і.н. Сергій Тараненко – начальник науково-дослідного відділу археології Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" - керівник проєкту

к.і.н. Вікторія Колеснікова, Інститут археології НАН України – менеджер проєкту

Олександра Корвін-Піотровська – ветеранка, психолог проєкту.

рrof. Mark Brisbane, Борнмутський університет– консультант проєкту.

Запрошують до участі та активної дискусії під час лекторію колег із професійної археологічної спільноти, фахівців у темі психоемоційної реабілітації військових та ветеранів, а також представників історико-культурних інституцій та всіх зацікавлених. 

 

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».