Херсонський державний університет запрошує на курси з історії Голокосту та геноцидів

Херсонський державний університет, у співпраці з Claims Conference (Conference on Jewish Material Claims Against Germany) University Partnership program in Holocaust Studies, запрошує здобувачів (бакалаврського та магістерського рівнів) до реєстрації на курси з історії Голокосту та геноцидів у IІ семестрі 2024-2025 навчального року.

Про це інформує Центр студій геноцидів ім. Рафаеля Лемкіна.

Упродовж семестру пропонується відвідання трьох факультативних курсів за вибором:

- Злочин геноциду в історії людства: від давніх часів до Голокосту та після (0,8 кредити, для магістрів);

- Коротка історія Голокосту (0,8 кредити, для бакалаврів);

- Друга світова війна та Голокост в Україні (0,8 кредити, для бакалаврів).

Під час курсу матимете можливість поглиблено вивчати історичні випадки масового насилля та злочину геноциду, серед яких рубіжним виявився Голокост європейських євреї. Ви дізнаєтеся, як події Другої світової війни та Голокосту вплинули на подальший розвиток міжнародного права. Ми розглянемо геноцидний досвід України у зв'язку із подіями Голокосту, інших геноцидів і актів масового насилля, включно із подіями російсько-української війни, що триває з 2014 року.

Запис на курс відкрий для всіх здобувачів ХДУ та вільних слухачів і триває до 15 лютого (включно).

Кожен курс триватиме з середини лютого до середини травня 2025 року (12 занять, 1 заняття на тиждень).

Заняття плануються у дистанційному форматі за допомогою Zoom.

Для реєстрації заповніть Google форму за посиланням.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.