IN MEMORIAM: Відійшов у вічність латиський поет, громадський діяч та дипломат Яніс Петерс

27 січня у віці 85 років помер латиський поет, публіцист, громадський діяч та дипломат Яніс Петерс.

Про це повідомив Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

У період Третього пробудження Латвії (1986 – 1991 роки), що завершився відновленням державної незалежності Латвійської Республіки, Яніс Петерс, тоді перший секретар Спілки письменників Латвії, зіграв важливу об'єднувальну роль у суспільно-політичних процесах, що призвели до створення Народного фронту Латвії та схваленню 4 травня 1990 року Верховною Радою Латвійської РСР Декларації про відновлення незалежності Латвійської Республіки (Deklarācija Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu).

"Як учасник тодішніх політичних подій у Латвії та перший голова створеної в листопаді 1989 року Асоціації національних культурних товариств Латвії (АНКОЛ), я мав можливість неодноразових зустрічей і бесід в Янісом Петерсом. Будучи надзвичайно завантаженим подіями, що відбувалися в/та навколо Латвії, Яніс Петерс, як і його найближчі колеги, дуже жваво цікавився боротьбою кримськотатарського народу за повернення на свою Батьківщину, сприяв публікаціям матеріалів про історію та культуру кримськотатарського народу у латиських газетах", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Рефат Чубаров.

Рефат Чубаров зазначив, що у складі З'їзду народних депутатів СРСР (1989 – 1991) Яніс Петерс разом з іншими депутатами – членами Народного фронту Латвії активно сприяв прийняттю рішень, спрямованих на відновлення прав кримськотатарського народу.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР