Сергій Жадан та Євген Турчинов презентували спільний сингл "Болбочан"

Пісня присвячена пам'яті полковника армії УНР Петра Болбочана, який у 1918 році звільнив Харків і Крим від більшовицької окупації.

Сингл розмістили на офіційному YouTube-каналі гурту "Жадан і Собаки".

"З нашого боку це данина поваги і пам'яті Петру Болбочану – полковнику армії УНР, людині, яка звільнила від "червоних" окупантів місто Харків і український Крим. Пісня про пам'ять, пісня про українських бійців, пісня про те, що щоб не було, попри всі труднощі схід і південь України – це наші території, це наші землі, і ми їх обов'язково собі повернемо", розповів Сергій Жадан в ефірі Радіо Промінь.

Таємний наказ від уряду УНР звільнити Крим від росіян та взяти під контроль Чорноморський флот Болбочан отримав навесні 1918 року. Офіцер повів на Таврію угруповання чисельністю до 9 тисяч воїнів. На озброєнні вони мали панцирники, артилерію та два бронепотяги.

22 квітня 1918 року Кримська група армії Української Народної Республіки (УНР) під командуванням підполковника Петра Болбочана відбила Сімферополь та звільнила Крим від більшовицької російської окупації. Тоді над кримськими містами та Чорноморським флотом здійняли український прапор.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР