Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує агресію Росії проти України

Європейський парламент ухвалив резолюцію, де засудив систематичну фальсифікацію історичних аргументів Росією з метою виправдання незаконної агресивної війни проти України.

Про це повідомляється на сайті Європейського парламенту.

За резолюцію проголосували 480 депутатів, 58 проголосували проти й 48 – утрималися.

Парламент також засудив "нездатність Росії встановити відповідальність за радянські злочини та придушення спроб провести історичні дослідження з цих питань". У документі вказується, що такі практики посприяли відродженню Москвою імперіалістичних політик й використанню історії зі злочинною метою.

У зв'язку з цим Європарламент виступив із "рішучим закликом" до ЄС та держав-членів посилити та краще координувати зусилля для "швидкої та жорсткої протидії російській дезінформації, іноземним інформаційним маніпуляціям та втручанню". Крім цього, євродепутати наголосили на необхідності активно просувати медіаграмотність, підтримувати якісні медіа та професійну журналістику, а також досліджувати нові гібридні технології впливу.

Резолюція також закликає ЄС розширити санкції проти російських медіа, залучених до дезінформаційних кампаній з виправдання агресивної війни Росії проти України. Автори документа закликають країни ЄС ретельно застосовувати ці санкції й виділяти належні ресурси на ефективну протидію подібним гібридним атакам. Депутати Європарламенту також хочуть, щоб ЄС посилив підтримку незалежних російських медіа у вигнанні для сприяння наявності різноманітних голосів у російськомовних медіа.

"Парламент глибоко стурбований нещодавніми заявами компаній соціальних мереж про послаблення їхніх правил перевірки фактів і модерації, оскільки це сприятиме подальшому поширенню російської кампанії з дезінформації по всьому світу", — йдеться на сайті Європарламенту.

Варто зазначити, що в резолюції Європарламенту щодо засудження використання Росією дезінформації для виправдання війни в Україні вперше було використано термін "рашизм", введений в офіційний політичний лексикон постановою Верховної Ради від 2 травня 2023 року, з прямим посиланням на відповідну постанову ВР. 

"Європейський парламент реагує на заяву Верховної Ради України від 2 травня 2023 року щодо ідеології "рашизму", засуджуючи націоналістичну імперіалістичну ідеологію, політику та практику нинішнього російського режиму; наголошує на несумісності цієї ідеології та політики, а також цих практик з міжнародним правом та європейськими цінностями", – йдеться в резолюції.

 

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.