Нардепи закликали Київраду повернути вулиці Лаврській назву Івана Мазепи

Народний депутат Володимир В'ятрович надіслав Київському міському голові звернення 25 народних депутатів з різних фракцій із закликом повернути вулиці Лаврській у Печерському районі Києва назву вулиці гетьмана Івана Мазепи.

Про це Володимир В'ятрович написав у своїй сторінці у Фейсбук.

"Ухвалене у 2010 році на вимогу Гундяєва і Януковича ганебне рішення Київради про перейменування більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську досі діє, хоча Янукович давно втік, Гундяєв у санкційному списку, а РПЦ заборонена законом. Час нарешті це виправити", - зазначив Володимир В'ятрович.

Громадські організації, культурні та релігійні діячі уже кілька разів зверталися до Київради з закликом повернути вулиці ім'я Івана Мазепи. У 2022 році кияни підтримали петицію Київської міської ради №11649 "Відновити справедливість — повернути вулиці Лаврській ім'я гетьмана Мазепи!". Однак станом на кінець 2024 року це питання досі не розглянуто Комісією з питань найменуваньКиївської міської ради.

"Час нарешті це зробити. Закликаємо Київського міського голову і Київраду невідкладно здійсни всі необхідні процедури й відновити історичну справедливість", - наголосив Володимир В'ятрович.

Нагадаємо, у 2010 році на прохання голови російської православної церкви Владіміра Гундяєва напередодні його візиту до Києва депутати Київради перейменували частину вулиці Івана Мазепи на Лаврську. Оскільки візит Гундяєва був запланований на 20 липня 2010 року, "Партія регіонів" разом з блоком Черновецького незаконно протиснули рішення про перейменування всупереч Регламенту Київради та вимогам законодавства. 

 
 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.