Архів ОУН опублікував маловідомі фото Степана Бандери і його родини

До дня народження Степана Бандери Архів ОУН опублікував раніше невідомі фото Провідника.

Про це повідомив архівіст, історик Геннадій Іванущенко.

"Кінець 2024 р. в роботі Архів ОУН був насиченим. Адже, одночасно з капітальним ремонтом та багатьма іншими роботами, впорядковувався особовий фонд Степана Бандери. У двох справах було виявлено 9 негативів (на папері). Сучасні онлайн-технології дали можливість їх "проявити"",- написав на своїй сторінці у Фейсбук Геннадій Іванущенко.

Основу фонду склали особисті документи Степана Бандери: листування з найближчими друзями та членством ОУН, записки, чернетки виступів, особисті фінансові звіти, власноручно набраний машинопис статті "Мої життєписні дані" та ін.

Також сюди увійшли газетні повідомлення зі всього світу про загибель Провідника ОУН та суд над Сташинським, загальною кількістю 2 404 аркуші, які повністю оцифровані (представлено 23 країни, 27 мов).

До окремих комплектів документів додано внутрішній опис, складений Провідником особисто.

Ознайомитися з фото Степана Бандери і його родини можна на сайті Архіву ОУН.

 

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР