Архів ОУН опублікував маловідомі фото Степана Бандери і його родини

До дня народження Степана Бандери Архів ОУН опублікував раніше невідомі фото Провідника.

Про це повідомив архівіст, історик Геннадій Іванущенко.

"Кінець 2024 р. в роботі Архів ОУН був насиченим. Адже, одночасно з капітальним ремонтом та багатьма іншими роботами, впорядковувався особовий фонд Степана Бандери. У двох справах було виявлено 9 негативів (на папері). Сучасні онлайн-технології дали можливість їх "проявити"",- написав на своїй сторінці у Фейсбук Геннадій Іванущенко.

Основу фонду склали особисті документи Степана Бандери: листування з найближчими друзями та членством ОУН, записки, чернетки виступів, особисті фінансові звіти, власноручно набраний машинопис статті "Мої життєписні дані" та ін.

Також сюди увійшли газетні повідомлення зі всього світу про загибель Провідника ОУН та суд над Сташинським, загальною кількістю 2 404 аркуші, які повністю оцифровані (представлено 23 країни, 27 мов).

До окремих комплектів документів додано внутрішній опис, складений Провідником особисто.

Ознайомитися з фото Степана Бандери і його родини можна на сайті Архіву ОУН.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.