Президент України позбавив звання Герой України пропагандистів, які працюють на Росію

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію.

Відповідний документ опубліковано на офіційному сайті Офісу Президента.

В указі № 38 від 19 січня 2025 року, опублікованому на сайті Офісу президента, зазначається, що санкції запровадили проти 18 осіб. Серед них – народні депутати від забороненої ОПЗЖ Нестор Шуфрич, Юрій Бойко, Олег Волошин, колишні народні обранці Євгеній Мураєв, Євген Горохов, Петро Симоненко, головна редакторка підсанкційного видання Страна Світлана Крюкова. Також під обмеження потрапили Ружена Рубльова, Вадим Писарєв, Ілля Резнік, Василь Герелло, Юрій Башмет, Віктор Садовничий, Леонід Байсаров, Олександр Однораленко, Леонід Литвинов, Костянтин Григоришин і Сергій Карякін.

В рамках санкцій вказаним особам заблокують активи, обмежать можливість вести торгові та інші операції, вести бізнес, купувати майно та земельні ділянки. Крім того, їх позбавлять державних нагород.

"На звання Герой України заслуговують тільки ті, хто дійсно життя присвячує Україні", - наголосив Володимир Зеленський під час відеозвернення.

Санкції накладені строком на 10 років, позбавлення державних нагород - безстроково. Указ набирає чинності із дня його опублікування.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.