Суд визнав право встановлювати однакові поховання бійцям на Пантеоні Героїв у Тернополі

Тернопільське комунальне підприємство "Ритуальна служба" зможе облаштовувати на Пантеоні Героїв поховання єдиного зразка для військових, які загинули під час російсько-української війни.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді, пише ZAXID.NET.

Відповідне рішення ухвалив Восьмий апеляційний адмінсуд Львова, задовольнивши апеляційну скаргу Тернопільської міської ради, яка вимагала скасувати дозвіл на встановлення індивідуальних пам'ятників. 

Встановити індивідуальний пам'ятник вимагають батьки загиблого військового Олег та Марія Стадники. Олег Стадник звернувся до окружного суду, який задовольнив його вимогу.

"Восьмий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що рішення суду першої інстанції ухвалив всупереч вимогам чинного законодавства. СКП "Ритуальна служба" і надалі контролюватиме встановлення намогильних споруд на міських кладовищах, що передбачає встановлення споруд єдиного зразка", – повідомили у міськраді.

Також у міськраді додають, що в судах різних інстанцій розглядають справи за участю Олега Стадника, який проти однакових хрестів на Пантеоні Героїв, які виготовлені з білого пісковику. Сім'я Стадників хоче встановити хрест та фігуру сина в повний зріст з чорного граніту саме на Пантеоні Героїв.

Син тернопільських суддів Олега та Марії Стадників Віталій був прокурором та матросом ВМС. Він добровольцем пішов на фронт. Чоловік загинув 1 жовтня 2022 року під час боїв на Херсонщині. У Віталія Стадника залишилася дружина та троє дітей.

Військового поховали на Пантеоні Героїв Тернополя для якого влітку 2023 року Тернопільська міська рада виділила 14 млн грн для облаштування однакових пам'ятників для всіх загиблих бійців. Проте Марія та Олег Стадники виступили проти уніфікованого цвинтаря й почали без дозволів встановлювати монумент. 

У жовтні 2023 року Тернопільський окружний адміністративний суд відмовив задовольнити позов Стадників. Суд також відмовив сім'ї встановлювати індивідуальний пам'ятник і у жовтні 2024 року. Після цього Стадники оскаржили рішення в апеляції, яка у грудні 2024 року скасувала заборону індивідуальних пам'ятників на Пантеоні Героїв у Тернополі. 

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.