Суд визнав право встановлювати однакові поховання бійцям на Пантеоні Героїв у Тернополі

Тернопільське комунальне підприємство "Ритуальна служба" зможе облаштовувати на Пантеоні Героїв поховання єдиного зразка для військових, які загинули під час російсько-української війни.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді, пише ZAXID.NET.

Відповідне рішення ухвалив Восьмий апеляційний адмінсуд Львова, задовольнивши апеляційну скаргу Тернопільської міської ради, яка вимагала скасувати дозвіл на встановлення індивідуальних пам'ятників. 

Встановити індивідуальний пам'ятник вимагають батьки загиблого військового Олег та Марія Стадники. Олег Стадник звернувся до окружного суду, який задовольнив його вимогу.

"Восьмий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що рішення суду першої інстанції ухвалив всупереч вимогам чинного законодавства. СКП "Ритуальна служба" і надалі контролюватиме встановлення намогильних споруд на міських кладовищах, що передбачає встановлення споруд єдиного зразка", – повідомили у міськраді.

Також у міськраді додають, що в судах різних інстанцій розглядають справи за участю Олега Стадника, який проти однакових хрестів на Пантеоні Героїв, які виготовлені з білого пісковику. Сім'я Стадників хоче встановити хрест та фігуру сина в повний зріст з чорного граніту саме на Пантеоні Героїв.

Син тернопільських суддів Олега та Марії Стадників Віталій був прокурором та матросом ВМС. Він добровольцем пішов на фронт. Чоловік загинув 1 жовтня 2022 року під час боїв на Херсонщині. У Віталія Стадника залишилася дружина та троє дітей.

Військового поховали на Пантеоні Героїв Тернополя для якого влітку 2023 року Тернопільська міська рада виділила 14 млн грн для облаштування однакових пам'ятників для всіх загиблих бійців. Проте Марія та Олег Стадники виступили проти уніфікованого цвинтаря й почали без дозволів встановлювати монумент. 

У жовтні 2023 року Тернопільський окружний адміністративний суд відмовив задовольнити позов Стадників. Суд також відмовив сім'ї встановлювати індивідуальний пам'ятник і у жовтні 2024 року. Після цього Стадники оскаржили рішення в апеляції, яка у грудні 2024 року скасувала заборону індивідуальних пам'ятників на Пантеоні Героїв у Тернополі. 

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.