Микола Матусевич організував акцію подяки Данії за підтримку України

Дисидент Микола Матусевич ініціював проведення акції подяки під посольством Данії в Україні.

Про це повідомила журналістка Дарія Гірна.

"Подякували Данії. Вийшов посол Оле Міккельсен і пригостив всіх кавою. Організатор акції Микола Матусевич каже, що попереду ще декілька таких подяк посольствам дружніх нам держав", - написала на своїй сторінці у Фейсбук Дарія Гірна.

Захід зібрав близько 10 людей, які тримали плакати з гаслами на підтримку співдружності між Україною та Данією. Організацією акції Микола Матусевич займався самотужки: попередив посольство та намалював плакати з гаслами на будівельних білих мішках через відсутність в господарчому магазині білого паперу, - про це напередодні розповіла журналістка Христина Коціра.

 

"— Христю, я тут акцію надумав під посольством Данії. Подячну акцію. Країна невелика, а як нам допомагають! А ми не вміємо дякувати. Треба вчитися. — Пане Миколо, час не дуже підходящий серед дня, вівторок. — Та навіть як сам прийду, то мені не звикати", - поділилася своєю розмовою з Миколою Матусевичем Христина Коціра.

Наступний подібний захід заплановано провести біля посольства Естонії.

Микола Матусевич - український дисидент і політичний в'язень радянських часів. За участь в Українській Гельсінській групі у 1977-му його засудили до 7 років тюрми та 5 років заслання.

 

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.