Микола Матусевич організував акцію подяки Данії за підтримку України

Дисидент Микола Матусевич ініціював проведення акції подяки під посольством Данії в Україні.

Про це повідомила журналістка Дарія Гірна.

"Подякували Данії. Вийшов посол Оле Міккельсен і пригостив всіх кавою. Організатор акції Микола Матусевич каже, що попереду ще декілька таких подяк посольствам дружніх нам держав", - написала на своїй сторінці у Фейсбук Дарія Гірна.

Захід зібрав близько 10 людей, які тримали плакати з гаслами на підтримку співдружності між Україною та Данією. Організацією акції Микола Матусевич займався самотужки: попередив посольство та намалював плакати з гаслами на будівельних білих мішках через відсутність в господарчому магазині білого паперу, - про це напередодні розповіла журналістка Христина Коціра.

 

"— Христю, я тут акцію надумав під посольством Данії. Подячну акцію. Країна невелика, а як нам допомагають! А ми не вміємо дякувати. Треба вчитися. — Пане Миколо, час не дуже підходящий серед дня, вівторок. — Та навіть як сам прийду, то мені не звикати", - поділилася своєю розмовою з Миколою Матусевичем Христина Коціра.

Наступний подібний захід заплановано провести біля посольства Естонії.

Микола Матусевич - український дисидент і політичний в'язень радянських часів. За участь в Українській Гельсінській групі у 1977-му його засудили до 7 років тюрми та 5 років заслання.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР