IN MEMORIAM: Відійшов у вічність історик Сергій Федака

На 61-му році життя помер історик, професор Ужгородського національного університету Сергій Федака.

Про це повідомила пресслужба Закарпатської ОВА.

"Не стало одного з провідних істориків сучасності, професора УжНУ, письменника, журналіста, автора 16-томної "Історії України". Сергій Федака був справжнім патріотом, працьовитою та шанованою людиною серед колег, студентів, усіх, хто мав нагоду його знати. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким", – йдеться в повідомленні.

Сергій Федака — доктор історичних наук, письменник, журналіст. Він був автором шістнадцятитомної "Історії України", а також численних монографій. Як науковець досліджував раннє середньовіччя та історію Київської Русі

Сергій Федака народився у Маріуполі. Згодом родина переїхала до Ужгорода. Тут навчався на історичному факультеті Ужгородського державного університету. Після навчання працював молодшим науковим співробітником Закарпатського музею історії релігії і атеїзму. З осені 1989 року став аспірантом кафедри історії СРСР і УРСР Ужгородського державного університету. 2003 року отримав звання професора кафедри історії України Ужгородського національного університету.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР