У США схвалили «Закон про виняткову важливість вивчення комунізму»

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт, який має посилити вивчення комунізму в освітніх програмах країни.

Про це  повідомила Посол України в США Оксана Макарова.

Законопроєкт за поданням конгресменки Марії Ельвіри Салазар, республіканки з Флориди, ухвалили 6 грудня 327 голосами (171 республіканець, 156 демократів) проти 62.

Закон покликаний допомогти сім'ям, громадським та освітнім установам ознайомити учнів з сутністю ідеологій, що суперечать ключовим для США принципам свободи та демократії.

"У тексті окремо наголошується на небезпеці комунізму та подібних політичних ідеологій, а також зазначається, що спроби впровадження комунізму призвели до знищення понад 100 мільйонів осіб у світі", – зазначила Макарова у своєму дописі.

Розробка та впровадження програми покладено на Фундацію пам'яті жертв комунізму.

За словами Оксани Макарової, такий законодавчий крок є важливим для підвищення обізнаності американського суспільства про людиноненависницьку сутність комуністичної ідеології.

З повним текстом закону можна ознайомитися за посиланням.

 

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.