У США схвалили «Закон про виняткову важливість вивчення комунізму»

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт, який має посилити вивчення комунізму в освітніх програмах країни.

Про це  повідомила Посол України в США Оксана Макарова.

Законопроєкт за поданням конгресменки Марії Ельвіри Салазар, республіканки з Флориди, ухвалили 6 грудня 327 голосами (171 республіканець, 156 демократів) проти 62.

Закон покликаний допомогти сім'ям, громадським та освітнім установам ознайомити учнів з сутністю ідеологій, що суперечать ключовим для США принципам свободи та демократії.

"У тексті окремо наголошується на небезпеці комунізму та подібних політичних ідеологій, а також зазначається, що спроби впровадження комунізму призвели до знищення понад 100 мільйонів осіб у світі", – зазначила Макарова у своєму дописі.

Розробка та впровадження програми покладено на Фундацію пам'яті жертв комунізму.

За словами Оксани Макарової, такий законодавчий крок є важливим для підвищення обізнаності американського суспільства про людиноненависницьку сутність комуністичної ідеології.

З повним текстом закону можна ознайомитися за посиланням.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."