АНОНС: Лекція Олександра Зінченка про те, як Помаранчева революція змінила Україну, українців та світ

6 грудня у Музеї Майдану відбудеться лекція історика та публіциста Олександра Зінченка "Революція, що змінила світ… Як жити у часи турбулентності?".

Про це інформує Національний музей Революції Гідності.

За 33 роки незалежності українське суспільство пройшло шлях від постгеноцидної атомізації через поляризацію та політичну турбуленцію до консолідації суспільства.

У час річниць українських Майданів разом поговоримо про те:

- Як сприймати зміни?

- Як оцінювати подію у момент, коли вона відбувається?

- Як бути опірним до інформаційних спецоперацій?

- Як обрати серед можливих сценаріїв майбутнього найбільш імовірний, коли не можеш знати напевно?

Лекція відбудеться в межах серії зустрічей "Еволюція Революцій".

Коли: 6 грудня, 17:30

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2, 2-й поверх)

Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.