Комік із Сум впорядкував могилу Михайла Драгоманова у Болгарії

Комік із Сум Фелікс Редька відновив власним коштом могилу українського вченого, історика та письменника Михайла Драгоманова у місті Софія.

Про це пише Суспільне.

"Я не фанат Михайла Драгоманова, дізнався про цю постать від друга Євгена Мурзи. Він мені імпонує тим, що це талановита, відома у світі українська людина. Витратив я на відновлення могили майже 2000 доларів. Це мої особисті кошти. Це була імпульсивна ідея, я дуже щасливий, що вдалося її реалізувати", - розповів Фелікс Редька.

Могилу Драгоманова, яка була у занедбаному стані, привели до ладу: змонтували український стяг, розмістили табличку з QR-біографією, прибрали територію, помили надгробки, встановили лавочку.

"Хто в Болгарії буде проїздом або живе — заходьте зацінити. Кого змотивувало — приведіть до ладу найближчу українські могилу закордоном", - закликав Фелікс Редька.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.