IN MEMORIAM: На війні загинув історик Дмитро Погода

У боях з російськими окупантами загинув історик з Одеси та випускник факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Дмитро Погода.

Про це  повідомили у деканаті факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

"Дмитро був неймовірно креативним, чесним, відповідальним, енергійним, активним в усіх проявах життя: наукова діяльність, спорт, особливо футбол, етнографічні реконструкції", - зазначили у повідомленні.

Дмитро Погода став на захист України ще у 2014 році. Після демобілізації він повернувся до викладання, працюючи в Національному авіаційному університеті та дитячому центрі "Молода Гвардія". 

З початком повномасштабного вторгнення Дмитро знову став на захист України. За свою відвагу та вірність Батьківщині він отримав численні нагороди, серед яких медаль "За оборону рідної держави" (2023), медаль "За бойові заслуги" від Головного управління розвідки України (2023), "Золотий Хрест" від Головнокомандувача Збройних Сил України (2024) та медаль "За сприяння воєнній розвідці України" ІІ ступеня (2024).

 

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.