На Закарпатті презентували мультимедійне "Королевське Євангеліє"

Мультимедійне видання "Королевського Євангелія" представили в Закарпатському краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького.

Про це повідомили у Фейсбуці Закарпастької ОВА.

Книга має 30 сторінок — це зображення відсканованих аркушів оригінального Євангелія. Видання мобільне і може працювати без світла.

"У нас є понад 12 тисяч стародруків, найцікавіші — "Королевське Євангеліє" та "Мукачівський Псалтир". Оскільки оригінал ми не можемо виставляти для широкого загалу, то прийняли рішення, що це буде така інтерактивна книга, яку кожен зможе побачити, перегорнути сторінку та побачити, як вона виглядає ззовні й всередині", — розповіла Суспільному директорка музею Ольга Шумовська.

На виготовлення мультимедійного видання витратили 140 тисяч гривень із фонду музею. Мультимедійне видання "Королевського Євангелія" відвідувачі музею зможуть побачити в каплиці Ужгородського замку.

"Королевське Євангеліє" — рукопис 1401 року, написаний на 176 аркушах, прикрашений мініатюрами, заставками та ініціалами. Рукопис переписаний у храмі Михаїла замку Нялаб (сучасне Королево), звідси і його назва. Дослідники вважають Євангеліє найдавнішою рукописною книгою Закарпаття, створеною на папері. Воно є цінним джерелом історії, визначною пам'яткою української мови, книжкового рукописного мистецтва та українського письменства.

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.