У Польщі здійснили напад на професора програми Калиновського

У Варшаві невідомі здійснили замах на життя директора Центру східноєвропейських студій Варшавського університету і стипендіальної програми імені Костянтина Калиновського, професора Яна Маліцького.

Про це повідомляє DW.Білорусь.

Двоє нападників у ніч на 20 грудня зупинили професора у Казимирівському парку Варшави. Запитали його ім'я, після отриманої відповіді вдарили по голові. Медики діагностували струс мозку. 

Центр, яким керує Ян Маліцький у Варшавському університеті, готує спеціалістів зі Сходу та керує програмою Костянтина Калиновського для білоруських студентів, яких переслідують у країні.

"Пан Ян Маліцький - важлива й потужна постать, яка вже багато десятиліть поспіль працює на розпад російської імперії, зокрема й через освіту нових прозахідних еліт в Україні та Білорусі (та й загалом у країнах колишньої імперії зла). Я не здивуюся, якщо йдеться не про кримінал, а про замах, організований рашкою", - написав на своїй Фейсбук-сторінці письменник Андрій Любка, який закінчив Центр східноєвропейських студій Варшавського університету.

Заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету демократичних сил Білорусі та голова Народного антикризового управління Павел Латушка закликав до об'єктивного розслідування та суворого покарання винуватих і замовників нападу:

"Цей жахливий напад потребує найпильнішої уваги, об'єктивного розслідування та суворого покарання як винуватих, так і замовників. Для мене велика честь бути знайомим з Яном Маліцьким із 2020 року та підтримувати проєкт підготовки майбутніх дипломатів для незалежної та європейської Білорусі. Я твердо переконаний, що Ян Маліцький не тільки видатний учений і організатор, а й справжній борець, постать якого є прикладом мужності та витривалості". 

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.