У Львові з’явиться вулиця на честь Рафала Лемкіна, який ввів термін "геноцид"

Ім’я правника та автора терміну "геноцид" отримала вулиця Малинова в Шевченківському районі Львова.

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

"Це дуже символічне рішення, адже саме на цій вулиці будується Центр реабілітації для людей, які пережили полон та тортури", ‒ зазначив Андрій Садовий.

Рафал Лемкін народився 24 червня 1900 року в родині польських євреїв поблизу Волковиська Гродненської губернії (тепер територія Білорусі). Навчався спочатку на філології, а згодом на праві у Львівському університеті. Під час навчання він мешкав у Львові на вул. Замарстинівській, 21. Кілька років тому на його честь там відкрили меморіальну таблицю.

Захистив докторську дисертацію у Німеччині, у Гайдельберзькому університеті. Після цього працював помічником прокурора у Бережанах. Викладав у Варшаві та США.

Лемкін був першим із фахівців міжнародного права, який визначив злочини сталінського комуністичного режиму проти українців як геноцид та проаналізував його в контексті міжнародного права.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.