До 1000 днів від заснування "Хартії" запустили великий збір на потреби підрозділу

13 Бригада Національної гвардії України "Хартія" відзначила свої перші 1000 днів.

Про це повідомив історик, журналіст, військовослужбовець Вахтанг Кіпіані.

"Хартію" сформували добровольці для захисту Харкова після початку повномасштабного вторгнення РФ. Нині бригада продовжує виконувати бойові завдання на Харківщині.

Ідею збору розкриває відеокампанія за участі молодшого сержанта "Хартії" Сергія Жадана, для якої він спеціально написав вірш. Докласти руку до допомоги бригаді можна в форматі монобанки.

"Донати будуть винагороджені пам'ятними лотами від друзів "Хартії" Андрія Шевченка, Святослава Вакарчука, Івана Уривського, Євгена Клопотенка та Олександра Рудинського, а також 13 наборів марок з присвятою "Хартії" від Сергія Майдукова й вітраж харківської художниці Валентини Гук із битого скла з Держпрому після нещодавніх атак по Харкову", - написав Вахтанг Кіпіані.

Для участі в розіграші лотів слід надіслати донат від 300 гривень. Усі отримані кошти передадуть на безпосередні потреби  військових – закриття потреби в 85 дронах Mavic 3T. 

До слова, у 13 Бригаді Національної гвардії України "Хартія" служать троє редакторів сайту "Історична правда".

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.