Український культурний центр в Ізраїлі обклеїли провокативними листівками

В ніч на 13 грудня невідомі обклеїли будівлю Українського культурного центру в Тель-Авіві листівками провокативного змісту.

Про це повідомляє посольство України в Ізраїлі.

На будівлі центру залишили листівки із зображенням військового Армії оборони Ізраїлю зі закривавленими руками та написом "Не лише Росія окупант".

"Російські терористи продовжують свою агресію проти України, не лише вбиваючи мирних жителів України, але й вдаючись до жалюгідних провокацій проти українських культурних осередків за кордоном. Залишається лише здогадуватись, що цією витівкою намагались досягти антисемітські та українофобські провокатори. Кремль, втрачаючи свій вплив в регіоні намагається у будь-який спосіб чинити деструктивізм", — повідомили у посольстві.

Український єврейський історик і журналіст Шимон Бріман припускає, що за цим стоїть один із активістів антиізраїльської групи російських анархістів Андрій Хржановський, син режисера та колишнього директора Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

"За даними групи російських антиізраїльських мігрантів, Андрій Хржановський був заарештований у Тель-Авіві ввечері 12 грудня. Друзі вважають, що його арештували через наліпку "Free Palestine", яку Андрій розклеїв на оглядовому майданчику в одному з кібуців поблизу сектору Газа, який постраждав від різні 7/10/23. Ультраліві з російським громадянством вважають, що на цій платформі "ізраїльці збираються, щоб спостерігати за геноцидом в Газі", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Шимон Бріман.

Наразі триває розслідування. Українське посольство сподівається, що місцеві органи правопорядку застосують проти вандалів відповідні заходи.

 

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.