Український культурний центр в Ізраїлі обклеїли провокативними листівками

В ніч на 13 грудня невідомі обклеїли будівлю Українського культурного центру в Тель-Авіві листівками провокативного змісту.

Про це повідомляє посольство України в Ізраїлі.

На будівлі центру залишили листівки із зображенням військового Армії оборони Ізраїлю зі закривавленими руками та написом "Не лише Росія окупант".

"Російські терористи продовжують свою агресію проти України, не лише вбиваючи мирних жителів України, але й вдаючись до жалюгідних провокацій проти українських культурних осередків за кордоном. Залишається лише здогадуватись, що цією витівкою намагались досягти антисемітські та українофобські провокатори. Кремль, втрачаючи свій вплив в регіоні намагається у будь-який спосіб чинити деструктивізм", — повідомили у посольстві.

Український єврейський історик і журналіст Шимон Бріман припускає, що за цим стоїть один із активістів антиізраїльської групи російських анархістів Андрій Хржановський, син режисера та колишнього директора Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

"За даними групи російських антиізраїльських мігрантів, Андрій Хржановський був заарештований у Тель-Авіві ввечері 12 грудня. Друзі вважають, що його арештували через наліпку "Free Palestine", яку Андрій розклеїв на оглядовому майданчику в одному з кібуців поблизу сектору Газа, який постраждав від різні 7/10/23. Ультраліві з російським громадянством вважають, що на цій платформі "ізраїльці збираються, щоб спостерігати за геноцидом в Газі", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Шимон Бріман.

Наразі триває розслідування. Українське посольство сподівається, що місцеві органи правопорядку застосують проти вандалів відповідні заходи.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.