Книга Олександра Зінченка "Як українці зруйнували імперію зла" серед номінантів на здобуття Премії імені Шевельова-2024

Книга історика, журналіста і співзасновника "Історичної правди" Олександра Зінченка "Як українці зруйнували імперію зла" увійшла до списку номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року.

Про це повідомив Український ПЕН.

15 жовтня Український ПЕН завершив прийом зголошень на здобуття Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2024 року. Після аналізу поданих заявок на відповідність технічним і жанровим критеріям Премії члени Капітули оголосили довгий список номінантів.

До довгого списку ввійшло 9 видань:

Асєєв Станіслав, "Мельхіоровий слон або Людина, яка думала" (Чорна гора)

Беспалов Максим, "У пошуках Єви" (Локальна історія)

Буйських Юлія, "На захід від Бугу" (Видавництво 21)

Зінченко Олександр, "Як українці зруйнували імперію зла" (Vivat)

Лаюк Мирослав, "Бахмут" (Видавництво "Українер")

Макаров Юрій, "Та невже! Книга особистих відкриттів" (Дух і Літера)

Махно Василь, "Кури не літають" (Видавництво Старого Лева )

Санченко Антон, "На чорноморській хвилі : 33 століття копаного моря" (Видавництво Богдан)

Філоненко Борис, "Культура під тиском від ООО/ОООО" (ist publishing)

Переможця чи переможницю оголосять 17 грудня в Києві.

Премію імені Шевельова заснували у 2013-му PEN Ukraine, Києво-Могилянська бізнес-школа, видавництво "Дух і Літера", Центр юдаїки та Український науковий інститут Гарвардського університету. Її назвали на честь Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Премія відзначає внесок у невіддільні для жанру цінності — незалежність думки та витонченість стилю.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.