АНОНС: Урочисте відкриття погруддя Миколі Міхновському

10 листопада на Байковому кладовищі у Києві відбудеться урочисте відкриття погруддя ідеологу українського самостійництва Миколі Міхновському.

Про це повідомив президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.

"Дмитро Донцов писав, що Міхновський проголосив ідею Самостійної України тоном "певним себе, ясним, виразним, відважним". і додав: "я сказав би, тоном панським, шляхетним, в якім не було й тіні запобігливо-покірного тону до "старшого брата", тоном мужнім, подекуди трагічним, тоном політичного заклику до великих діл". Міхновський, стверджував Донцов, апелював "до людей віри, честі і характеру". І ми апелюємо "до людей віри, честі і характеру" – приходьте 10 листопада на відкриття нового – бронзового! – пам'ятника Миколі Міхновського", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Роман Коваль..

Історичний клуб ""Холодний Яр", Благодійний фонд "GloryUA" і Благодійний фонд "Україно! Я за тебе!" спорудили пам'ятник Миколі Міхновському замість пошкодженого вандалами меморіального знаку на могилі ідейного засновника Української держави на початку липня 2024 року.

Скульптор Ігор Семак, творець Меморіалу козакам-добровольцям у Холодному Яру.

Організатори: Роман Коваль, Максим Коляденко та Олексій Мушак.

Відкриття пам'ятника відбудеться 10 листопада об 11.00 на Байковому кладовищі.

Нагадаємо, раніше, 2016 року вандали вже руйнували бронзовий пам'ятник Миколі Міхновському на Байковому кладовищі в Києві. 2 вересня 2023 року Історичний клуб "Холодний Яр" поставили мармурову плиту на місці його поховання.

 

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.