АНОНС: Лекція "Річ Посполита Козацька, або скільки річпосполитського спадку було в Гетьманщині?"

5 листопада у Києві відбудеться лекція Олексія Сокирка на тему "Річ Посполита Козацька, або скільки річпосполитського спадку було в Гетьманщині?".

Про це інформує Польський Інститут у Києві.

В популярній свідомості Гетьманщина й Річ Посполита виступають непримиренними ворогами "козацької" версії історії України. Втім, як не парадоксально, саме історичний багаж Речі Посполитої безпосередньо вплинув на формування політичних та мілітарних інститутів козацької держави, політичну культуру її еліти, судову систему, економіку й право. Чому Іван Мазепа називав Гетьманщину "нашою Річчю Посполитою" та як уживалися ці різні світи? 

Лектор: Олексій Сокирко, кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, дослідник історії України та Центрально-Східної Європи XVII — XVIII ст.

Дата та час: 5 листопада о 19:00

Місце: книгарня Сенс, вул. Хрещатик, 34

Реєстрація обов'язкова.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР