НАН України ліквідовує видавництво "Наукова думка"

Зачиняється також книгарня та онлайн-магазин видавництва.

Про це Читомо повідомили у видавництві "Наукова думка".

"Видавництво "Наукова думка", якому 102 роки, ліквідовують. Книжок у нас більше ніхто не зможе купити", — зазначила завідувачка відділу розповсюдження книжкових видань Віра Агеєва.

Щодо установи ініціювали процедуру банкрутства 5 жовтня 2024 року. "Наукову думку" ліквідовують у межах процесу оптимізації від НАН. Однак видавництво завершить видання, які залишилися в роботі.

"Видавництво завершить усі процеси, пов'язані з державними замовленнями, адже ми маємо розуміти, чи бюджетні кошти використали за призначенням", — додала заступниця директора з питань наукової та видавничої діяльності видавничого дому "Академперіодика" Олена Жук, яка є головою комісії з припинення діяльності видавництва "Наукова думка".

Останній день роботи книгарні видавництва "Наукова думка" — 2 грудня 2024 року. У зв'язку з цим проводять фінальний розпродаж літератури зі знижками до 75%.

Видавництво "Наукова думка" — науково-виробниче підприємство, що входить до складу НАН України. Установу створили у 1922 році, а очолив редакцію український письменник, історик та філолог Агатангел Кримський. Останні кілька років видавництво випускало енциклопедії різних напрямів та словники з української мови.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.