З національних іспитів у Грузії вилучили питання про боротьбу з РФ у XIX столітті

З екзаменаційних тестів з історії Грузії виключили питання про повстання проти царизму в першій половині XIX століття.

Про це пише агентство "Новости-Грузия", повідомляє "Європейська правда".

Повстання проти царизму в першій половині XIX століття - ключові події, які стали відповіддю на анексію Грузії Російською імперією і ліквідацію її державності. 

Програму з грузинської мови та літератури теж суттєво урізали. Зміни викликали обурення в академічному середовищі. 

"Режим сьогодні настільки антигрузинський і настільки проросійський, що це практично продовження тієї проросійської політики, яку вони проводили весь цей час", – сказав історик Темо Папаскірі у коментарі TV Pirveli.

Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі впевнена, що зміни стали відображенням державної політики, спрямованої на витіснення національно-патріотичних ідей.

Міністерство освіти Грузії заявило, що зміни служать інтересам абітурієнтів. Відомство стверджує, що екзаменаційні тести тепер охоплюють тільки обов'язкову шкільну програму.

"Навчальна програма не змінилася, і з програми не було виключено жодного твору. Нова програма Єдиних національних іспитів ґрунтується тільки на обов'язковій літературі, передбаченій національною навчальною програмою", – йдеться в його заяві.

Міносвіти зазначило, що список обов'язкової літератури переглядають із залученням експертів. Відомство пообіцяло запропонувати додати твори, які зникли з плану іспитів, "а також усі ті твори, які надалі сприятимуть формуванню національно-патріотичних цінностей".

 
Теми

Дати заснування Української академії наук: яка правильна?

Виглядає дивно, але факт: існує різнобій у позначенні точної дати створення Національної академії наук України. Перша дата – це 14 листопада 1918 року. Друга дата – це 27 листопада 1918 року. То ж яка дата – справжня? Відколи ми маємо вести відлік Академії?

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.