АНОНС: Виставка до 125-річчя з дня народження Гетьманівни Єлизавети Скоропадської

27 листопада Музеї Гетьманства запрошує на відкриття виставки, присвяченої 125-річчю з дня народження Гетьманівни Єлизавети Скоропадської-Кужім "Думки і згадки тільки для себе".

Про це інформує Музей Гетьманства.

Як формувалася свідомість та українська ідентичність Єлизавети Павлівни, чому саме вона стала образом українки, який поширювався та шанувався багато років серед української еміграції?

Виставка створена на основі особистих записів думок та переживань Єлизавети Скоропадської, які вона довіряла своїм зошитам, що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України м. Києва та музейних предметів з фондової колекції Музею гетьманства.

Вперше на виставці експонується авторська копія скульптурної роботи Єлизавети Скоропадської, а сама Гетьманівна постає не лише як помічниця батька Павла Скоропадського, але і як професійний скульптор.

Єлизавета Скоропадська - українська політична діячка, керівниця Гетьманського руху та Союзу гетьманців-державників (1959—1976), скульпторка. Дочка гетьмана Павла Скоропадського та Олександри Скоропадської.

Де: Музей Гетьманства, м. Київ, Спаська, 16Б

Коли: 27 листопада, 15:00

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.