У Нью-Йорку вшанували пам’ять жертв Голодомору

23 листопада українсько-американська громада зібралася в соборі Святого Патрика в Нью-Йорку, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років.

Про це повідомляє служба комунікації Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Спільну молитву провели єпископи Української греко-католицької церкви (УГКЦ) та Української православної церкви США (УПЦ США). У заході взяли участь представники української діаспори, діти та молодь, українські захисники, що лікуються в США, дипломати та американські посадовці.

Серед учасників була присутня і Надія Северин, яка пережила Голодомор. У липні цього року українка відзначила своє 100-річчя.

"91 рік тому на найродючішій землі мільйони людей померли від голоду. Сьогодні ми молитовно поминаємо цей геноцид, Голодомор, у час, коли проти України та її народу йде геноцидна війна. Ми вшановуємо жертв Голодомору і тих, хто страждає від сучасної агресії", — сказав у своїй промові митрополит Борис Ґудзяк.

Посол України при ООН Сергій Кислиця також провів паралель між минулим і сучасним, і відзначив спроби Росії використати продовольство як зброю, атакуючи українську портову інфраструктуру та склади із зерном:

"Роздумуючи над цією трагедією, ми бачимо жахливі паралелі між історією та сучасністю. Голодомор і нинішня агресія проти України мають один і той самий корінь — Кремль. Сьогодні голод знову використовується як зброя, не лише проти України, але й проти вразливих країн у всьому світі".

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.