Відбулася прем’єра документального фільму про Голодомор «Сімейний альбом»

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 21 листопада відбулася прем’єра документального фільму «Сімейний альбом», який розповідає історію австрійського інженера Александра Вінербергера, та його праонуки Самари Пірс.

Про це повідомили в Музеї Голодомору.

"Історія "Сімейного альбому" – це історія про найцінніший у світі експонат – камеру Leica II, якою було зроблено важливі фотодокази Голодомору. У 2022 році ми зробили невелику виставку, на якій представили цей експонат. А за якийсь час до музею прийшли Андрій Корнієнко і Марина Ткачук і сказали: "А давайте знімемо про це кіно?". Як музейниця я щаслива, що фільм є кількома мовами і я бажаю йому успішної і потужної дороги світом", – зазначила перед прем'єрою стрічки очільниця Музею Голодомору Леся Гасиджак.

Зйомки стрічки відбувалися у 2023 році в Великобританії, Австрії та в Україні – на Харківщині і в Музеї Голодомору.

"У деяких населених пунктах, де відбувалися зйомки, зараз ведуться інтенсивні бойові дії і я не впевнена, що сьогодні ми могли б уже зняти цей фільм. З деякими нашими героями сьогодні немає зв'язку і ми нічого не знаємо про їхню долю. Нам дуже пощастило, що ми встигли зафіксувати Харківщину і те, що там відбувало після деокупації", – каже режисерка Марина Ткачук.

Від 21 лисопада покази фільму розпочинаються у майже 80 кінотеатрах України. Також "Сімейний альбом" можна буде побачити в Німеччині, Франції, Іспанії, Польщі, Португалії, Кіпрі, Великій Британії, Чорногорії, Румунії, Малайзії, Єгипті, Індонезії, Йорданії, Гані, ПАР, Республіці Ботсвана, Алжирі та багатьох інших країнах – в українських посольствах, кінотеатрах, культурних центрах, у рамках Днів українського кіно. Окрім того стрічку покажуть в Раді Європи та Європарламенті – за участю іноземних дипломатичних місій.

У День пам'яті жертв Голодомору, 23 листопада, о 18:00 у кінотеатрі "Жовтень" відбудеться показ за участю знімальної групи та головної героїні Самари Пірс.

Також знімальна група представить фільм: у Хмельницькому (22 листопада, 18:30, кінотеатр Woodmall Cinema) та Львові (24 листопада, 16:00, кінотеатр "Планета Кіно").

"Сімейний альбом" знятий кінокомпанією Good Morning Films, режисерка Марина Ткачук, продюсер Андрій Корнієнко. Проєкт є переможцем мистецького конкурсу на ДП "МПІУ" Телеканал Дім і відбувся завдяки державній підтримці кіновиробництва та партнерству з Музеєм Голодомору.

Завдяки підтримці Українського культурного фонду фільм перекладений та дубльований пʼятьма іноземними мовами – англійською, німецькою, французькою, польською та іспанською.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.