Програма заходів до Дня Гідності та Свободи 2024

До 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11 річниці Революції Гідності у Києві заплановано низку заходів.

Про це інформує УІНП.

Цьогоріч програма містить виставки, тематичні екскурсії, публічні дискусії, серію зустрічей "Еволюція Революцій" та лекції, комеморативні заходи на вшанування борців за свободу України. 

У межах програми на базі Національного музею Революції Гідності відбудеться науковий форум "Революція Гідності: на шляху до історії" – 2024.

21 листопада о 13:00 біля монумента Незалежності завітайте на відкриття фотовиставки до 20-ї річниці Помаранчевої Революції "Разом — непереможні". Організатор — Національний музей Революції Гідності. Експозиція на основі фотографій з архіву Музею Майдану стане яскравим нагадуванням про події Помаранчевої революції як першого та визначального для подальшого становлення української нації досвіду боротьби й перемоги.

Також зможете відвідати виставку "Протест/Архітектура. Барикади і намети: світ і Україна" в Музеї історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7). 21 листопада вхід на виставку безоплатний.

22-23 листопада в Українському Домі (вул. Хрещатик, 2) покажуть унікальні артефакти Помаранчевої революції.

22 листопада о 12:00 пройде дискусія про значення Помаранчевої революції за участі Віктора Ющенка. А 23 листопада о 12:00 — "Розмова поколінь" — публічне інтерв'ю з Віктором Ющенком. 

Детальну інформацію про програму заходів можна дізнатись на сайті Музею Майдану.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.