IN MEMORIAM: Помер історик Павло Бондаренко

Помер історик, письменник та волонтер Павло Бондаренко, відомий як Павло Правий.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук політичний аналітик Павло Нусс.

"Повідомили, що не стало нашого давнього соратника, однодумця, письменника, історика , волонтера та патріота України Павло Бондаренко. Днями він повідомляв, що знаходився у передінфарктному стані. Були плани лікуватися та йти далі. Не витримав. Світла пам'ять тобі, друже, колего", - написав Павло Нусс.

Павло Бондаренко (літературне псевдо ‒ Павло Правий) ‒ український письменник, журналіст та блогер, автор 14 книжок. Працював у жанрі історичної публіцистики. Також відомий як автор кількох книжок в жанрі містичного трилеру.

Бондаренко народився 11 липня 1970 року на Білгородщині (Слобожанщина) в Росії. Згодом сім'я переїхала на Донбас, у місто Торецьк. Закінчив у 1996 році історичний факультет Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Мешкав у Луганську до окупації міста російськими терористами, співпрацював з місцевими періодичними виданнями.

Лавреат II премії видавництва "Смолоскип" за фантастичний трилер "Година чорного причастя" (2001 рік).

 
Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.