Ґжеґож Мотика отримав нагороду імені Єжи Ґедройця за книжку про акцію "Вісла"

Директор Військово-історичного бюро професор Ґжеґож Мотика отримав нагороду імені Єжи Ґедройця за книжку "Акція Вісла’47-комуністична етнічна чистка".

Про це пишуть польські ЗМІ.

Відзнаку вручили вручена 23 жовтня під час урочистої інавгурації 80-го навчального року в Університеті Марії Кюрі-Склодовської (UMCS) у Любліні.

Цьогоріч на здобуття премії було висунуто 12 книжок. Професор Ґжеґож Мотика отримав нагороду імені Єжи Ґедройця та грошову премію у розмірі 25 000 злотих за монографію  "Акція Вісла'47-комуністична етнічна чистка".

Мотика, висловлюючи вдячність за відзнаку, підкреслив, що редактор Єжи Ґедройць приділив багато уваги операції "Вісла", а його журнали опублікували перші чесні праці про цю акцію.

Премія імені Єжи Ґедройця – гуманітарна премія, заснована 2001 року сенатом університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Присуджується за дослідження паризької спадщини польського часопису "Культура" або за творче продовження ідей Єжи Ґедройця.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР