АНОНС: Презентація артбуку "Столиций Київ: як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому"

Видавництво "Стилет і стилос" запрошує на презентацію артбуку "Столиций Київ: як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому", що відбудеться 27 жовтня у Києві.

"Столиций Київ" — зізнання у любові місту, яке стало серцем української державності. Це спроба показати Київ справжнім, наповненим українським змістом, всупереч ворожим міфам про його "споконвічний російський дух". Авторки книги — історикиня Тетяна Швидченко, літературознавиця Діана Андрієвська та художниця Надія Харт охопили три аспекти життя столиці: військово-політичний, мистецький та літературний. Герої книги — вояки, політики, митці, письменники та громадські діячі, які творили нову державу і нове мистецтво в часи національно-визвольної боротьби 1917-1921 років. 

Дух епохи переданий історіями таких діячів як Симон Петлюра, Михайло Омелянович-Павленко, Всеволод Петрів, Людмила Старицька-Черняхівська, Василь Кричевський, Софія Русова, Микола Зеров, Валер'ян Підмогильний та інші видатні особистості, що творили українську культуру й державність. Їхні історії не про суху біографічність, а про творчу енергію та цікаві моменти з життя у ритмі української столиці: улюблені ресторани та цукерні Дмитра Донцова, адреси для шопінгу Георгія Нарбута, перші кроки до створення київського метро від інженерів Павла Скоропадського. 

Презентація артбуку "Столиций Київ" — запрошення в захоплюючу мандрівку Києвом початку ХХ століття, вулиці, парки та площі якого бачили буремні дні Української революції, були свідками проголошення української незалежності й самовідданої боротьби за неї. 

Коли: 27 жовтня, 17:00

Де: книгарня "Сенс" (вул. Хрещатик, 34)

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР