АНОНС: Презентація артбуку "Столиций Київ: як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому"

Видавництво "Стилет і стилос" запрошує на презентацію артбуку "Столиций Київ: як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому", що відбудеться 27 жовтня у Києві.

"Столиций Київ" — зізнання у любові місту, яке стало серцем української державності. Це спроба показати Київ справжнім, наповненим українським змістом, всупереч ворожим міфам про його "споконвічний російський дух". Авторки книги — історикиня Тетяна Швидченко, літературознавиця Діана Андрієвська та художниця Надія Харт охопили три аспекти життя столиці: військово-політичний, мистецький та літературний. Герої книги — вояки, політики, митці, письменники та громадські діячі, які творили нову державу і нове мистецтво в часи національно-визвольної боротьби 1917-1921 років. 

Дух епохи переданий історіями таких діячів як Симон Петлюра, Михайло Омелянович-Павленко, Всеволод Петрів, Людмила Старицька-Черняхівська, Василь Кричевський, Софія Русова, Микола Зеров, Валер'ян Підмогильний та інші видатні особистості, що творили українську культуру й державність. Їхні історії не про суху біографічність, а про творчу енергію та цікаві моменти з життя у ритмі української столиці: улюблені ресторани та цукерні Дмитра Донцова, адреси для шопінгу Георгія Нарбута, перші кроки до створення київського метро від інженерів Павла Скоропадського. 

Презентація артбуку "Столиций Київ" — запрошення в захоплюючу мандрівку Києвом початку ХХ століття, вулиці, парки та площі якого бачили буремні дні Української революції, були свідками проголошення української незалежності й самовідданої боротьби за неї. 

Коли: 27 жовтня, 17:00

Де: книгарня "Сенс" (вул. Хрещатик, 34)

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.