АНОНС: Презентація артбуку "Столиций Київ: як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому"

Видавництво "Стилет і стилос" запрошує на презентацію артбуку "Столиций Київ: як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому", що відбудеться 27 жовтня у Києві.

"Столиций Київ" — зізнання у любові місту, яке стало серцем української державності. Це спроба показати Київ справжнім, наповненим українським змістом, всупереч ворожим міфам про його "споконвічний російський дух". Авторки книги — історикиня Тетяна Швидченко, літературознавиця Діана Андрієвська та художниця Надія Харт охопили три аспекти життя столиці: військово-політичний, мистецький та літературний. Герої книги — вояки, політики, митці, письменники та громадські діячі, які творили нову державу і нове мистецтво в часи національно-визвольної боротьби 1917-1921 років. 

Дух епохи переданий історіями таких діячів як Симон Петлюра, Михайло Омелянович-Павленко, Всеволод Петрів, Людмила Старицька-Черняхівська, Василь Кричевський, Софія Русова, Микола Зеров, Валер'ян Підмогильний та інші видатні особистості, що творили українську культуру й державність. Їхні історії не про суху біографічність, а про творчу енергію та цікаві моменти з життя у ритмі української столиці: улюблені ресторани та цукерні Дмитра Донцова, адреси для шопінгу Георгія Нарбута, перші кроки до створення київського метро від інженерів Павла Скоропадського. 

Презентація артбуку "Столиций Київ" — запрошення в захоплюючу мандрівку Києвом початку ХХ століття, вулиці, парки та площі якого бачили буремні дні Української революції, були свідками проголошення української незалежності й самовідданої боротьби за неї. 

Коли: 27 жовтня, 17:00

Де: книгарня "Сенс" (вул. Хрещатик, 34)

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.